KONST / Litografier / Färglitografi 15847067
nr 1584 7067
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 149/360, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 65x79 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:48:00
11/12 17:21:09